Gebelik Haftası Hesaplama
Hafta Hafta Gebelik Rehberi

26 Haftalık Gebelik

Gebeliğin 26. Haftasında Anne ve Bebekte Görülen Değişimler

26 Haftalık Gebelik
0 1.102

26 haftalık gebelik dönemine ulaştınız. Bebeğiniz artık 1 kiloya yakın; 800-950 gram civarında bir ağırlığa sahip. Boyu ise 3- 35 cm. Civarına ulaşmış durumda. Bu haftadan itibaren bebeğinizin artık oldukça büyüyeceği, hızla kilo alıp boy atacağı bir döneme gireceğinizi unutmayın. Bebeğiniz son haftalarda eskisine göre daha çok yağ depolayıp hızla kilo alırken sizin de alacağınızı bilerek bu konuda dikkatli davranmaya çalışın. Bununla birlikte bebeğinizde gerçekleşecek yenilikler ve değişimlere hazır olarak onu ve kendinizi tanıyarak bu haftanın getirilerine uygun hareket edin. ’26 haftalık gebelikte neler olur, 26 haftalık gebelik döneminde ne yapmalıyım’ gibi sorularınız varsa; yazımızın devamı size yardımcı olabilir. İşte 26 haftalık gebelikte anne ve bebeğe dair her şey…

26 Haftalık Gebelik Döneminde Bebeklere Neler Olur?

Gebeliğin 26. haftası içinde bebekler artık göz kapaklarını rahatlıkla kullanabilir duruma ulaşır. Hatta siz göremeyeceğini düşünseniz bile, karnınızın civarında bulunan güçlü ışıkları içerden hissedebilir bile! Hatta bu hafta bebeğinizin güçlü seslere tepki verdiğini de gözlemleyebilirsiniz.

Bu haftada bebeklerin ciğerleri son hızla gelişmeye devam eder. Bebeğin yaptığı ufak nefes egzersizleri ciğerlerinin daha da gelişmesini sağlayarak onu doğuma hazırlar.

Bebeğinizin bu haftadan itibaren eskisine göre daha fazla hareket ettiğini, kendine göre hareket zamanları olacağını bilerek ona göre davranmayı ihmal etmeyin.

26 haftalık gebelik döneminde bebeklerin kirpik, kaş, tırnak gibi detayları daha da belirginleşmeye başlar.

Bebeklerin cilt gelişiminin tamamlanmasına daha biraz zaman var; bu nedenle bebeğinizin cildi bu hafta içinde hala ince, kılcal damarların belirgin olduğu narin bir cilt halinde.

26 haftalık bebeğin anne karnındaki görüntüsü
26 haftalık bebeğin anne karnındaki görüntüsü
26 haftalık bebeğin anne karnındaki görüntüsü

26 Haftalık Gebelik Döneminde Anne Adaylarına Neler Olur?

Artık bebeğiniz gitgide büyüyor. Bu nedenle bu hafta içinde karnınızda baskı ve ağırlık hissetmeniz çok normal.

Hamileliğin bu döneminde kan oranınız fazlalaşıyor. Bu durum bebeğiniz için iyi bir şey olsa da, sizde şişkinlik ve ödem yapabilir; dikkatli olun.

Bu dönemde anne adaylarının kabızlık sorunları artış gösterebilir. Bu gibi durumlar için beslenmenize özen gösterin.

26 Haftalık Gebelik Döneminde Neler Yapılmalı?

  • Hamileliğin bu dönemde kabızlık sorunlarının artacağından bahsetmiştik. Bu nedenle lifli ve tam tahıllı ürünleri bol bol tüketmeye özen gösterin.
  • Artık bebeğiniz büyüyor. Bu nedenle karnınız daha fazla genişleyecek ve çatlaklar oluşacak ya da artacak. Cilt bakımı yaparak bu sorunu önleyebilir ya da azaltabilirsiniz.
  • Bebeğiniz büyüdükçe vücudunuzun şekli de değişecek ve rahim diğer organlara baskı yaparken sırt, bel ağrıları baş gösterecek. Bu nedenle değişen vücudunuza dikkat ederek hareketlerinizi ona göre şekillendirmenizde fayda var.

Bunları da beğenebilirsin
Bir Yorum Bırakın

Düşüncelerinizi bu bölümden bizimle paylaşabilirsiniz. Unutmayın! Bir selam vermek için bile yazabilirsiniz ;)

Lütfen * ile işaretlenen zorunlu alanları doldurun. E-Posta adresiniz sitede gösterilmeyecek.

film semi korea brunette teen babe gets fucked outdoors.
aunty sex
cici gangbang.tokyo motion mommy big booty.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. X