Gebelik Haftası Hesaplama
Hafta Hafta Gebelik Rehberi

Bebek kıyafetinde doğru seçim

Bebek kıyafeti seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bebek kıyafetinde doğru seçim
0 989

Bebek kıyafeti seçmek kolay gibi görünse de aslında dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bebeğiniz için hayat kurtarıcı olabilir. Günümüzde bebekler için bir moda akımı başladığı aşikar; her yerde birçok farklı model ve stil sahibi bebekler yaratmak için kıyafet bulmak mümkün. Peki bunların hangileri gerçekten bebeğiniz için uygun ya da sağlıklı? Bebek kıyafeti nasıl olmalı? Bebek giysileri seçerken nerelere dikkat etmelisiniz? İşte bebek kıyafeti seçimine dair birkaç ipucu…

Bebek Kıyafeti Nasıl Olmalıdır?

Bebek kıyafetleri seçerken, kesinlikle ilk önceliğiniz bebek cildine zararı dokunmayacak, pamuklu ve sağlık açısından bir tehdit oluşturmayan kumaşlardan yapılmış olan modelleri tercih etmeniz gerekir. Kıyafetler, direkt olarak tene temas eden eşyalar olduğundan bebek cildinin ince dokusu ve hassasiyeti göz önünde bulundurulduğunda, piyasada bulunan birçok kıyafet onlara zarar verebilir ve ciltlerini tahriş edebilir. Birçok markanın ürünleri bile bebek ürünü olmasına rağmen tamamen sağlıklı değildir; bu nedenle bebek kıyafeti seçerken etiket kontrolünü alışkanlık haline getirin.

Bebekler çok hızlı büyürler. Onun için şimdi giyebileceği bir kıyafet aldığınızda, bir iki ay sonra onun içine sığmayabilir. Bununla birlikte ona küçük gelen ya da ilerde de giyeceğini düşünerek aldığınız ve çok büyük gelen kıyafetler de rahatsız hissetmesine neden olacaktır. Bu yüzden bebek kıyafetlerini onun içinde bulunduğu aya uygun almanız, hemen büyüyeceğini hesaba katarak fazla kıyafet yerine yeterli sayıda alışveriş yapmanız doğru olabilir. Aynı zamanda bebeklerin sürekli kıyafet değiştirmesi, hem hijyen açısından hem de sağlık bakımından önemlidir. Onun her kıyafetinin yedeğinin olmasına da özen gösterin.

Bebeklerin küçük bedenleri çok kolay zarar görebilir. Bu nedenle kıyafet seçerken, rahat giydirip çıkarabileceğiniz ve onun içinde rahat edebileceği parçalara öncelik verin. Dar boğazlı ve yakalı, fermuarsız gibi giydirmesi oldukça zor parçalar yüzünden zor zamanlar yaşayabilirsiniz. Genellikle omuz ve yaka bölümü çıtçıtlı, altının kolay açılabilmesi ve bezinin değiştirilebilmesi için alt bölümü açılabilen modelleri tercih edin.

Bebekler belli bir aydan sonra buldukları her oyuncağı, eşyayı ya da kıyafeti ağızlarına sokmaya bayılırlar. Eğer süslü, düğmeli, boncuklu gibi kıyafet modeleri tercih ederseniz, bebeğinizi büyük bir risk altına sokmuş olursunuz. Kıyafetinin bir kenarını ağzına götüren bebeğiniz bu tür süslemeler yüzünden boğulma tehlikesi geçirebilir; dikkat edin.

Sıkı lastikli, dikişleri kalın olan, kalın ve sert kumaştan yapılmış gibi birçok rahatsız edici model bebeğinizin huzurunu bozacak, rahat etmesine engel olacaktır. Bu nedenle bebek kıyafeti modellerini tercih ederken dikişten lastiğe, kumaş içeriğinden modele kadar birçok detayı incelemeniz doğru olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
Bir Yorum Bırakın

Düşüncelerinizi bu bölümden bizimle paylaşabilirsiniz. Unutmayın! Bir selam vermek için bile yazabilirsiniz ;)

Lütfen * ile işaretlenen zorunlu alanları doldurun. E-Posta adresiniz sitede gösterilmeyecek.

film semi korea brunette teen babe gets fucked outdoors.
aunty sex
cici gangbang.tokyo motion mommy big booty.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. X