Gebelik Haftası Hesaplama
Hafta Hafta Gebelik Rehberi

Doğru bebek arabası nasıl seçilir?

Bebek arabası seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Doğru bebek arabası nasıl seçilir?
0 1.157

Bebek arabası seçerken, bebeğinizin ve sizin daha rahat hissetmeniz bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bebek arabasının modeli ya da tasarımı bir yana; bebeğinizin güvenliğini sağlayabileceğiniz, bütçenizi sarsmayacak, rahat bir şekilde taşıyabileceğiniz ya da muhafaza edebileceğiniz, uzun yıllar kullanabileceğiniz o doğru modeli seçmek bazen zor olabilir. İşte doğru bebek arabası nasıl seçilir diye merak edenler için birkaç püf noktası…

Bebek Arabası Modelleri Nelerdir?

Standart Modeller: Genelde piyasada en çok bulabileceğiniz, açılıp kapanabilen, tentesi bulunan, dilediğinizde belli bir derecede yatırıp kaldırabileceğiniz modellerdir.

Baston Modeli: Genellikle daha büyük yaştaki bebekler için uygun olan, oldukça hafif ve minimal olan modellerdir. Küçük bebekler için rahat olmamakla birlikte oturma yeri ince, taşıması kolaydır.

Travel Setler: En kullanışlı bebek arabası modelidir. Tam set halinde olduğundan çok yönlü kullanım sağlar. Ana parçasına takılabilen, küçük bebekler için oldukça kullanışlı olan bir oto koltuğu parçası vardır. Bu parçayı arabanızda ya da bebeğinizi taşımak için de kullanabilirsiniz. Dilediğinizde ve çocuğunuz büyüdüğünde kullanabileceğiniz ana bebek arabası halini alır.

Jogger Modeli: Üç tekerlekli olan, daha modern bir tasarıma sahip ve hareket kolaylığı sağlayan bebek arabalarıdır. Son yıllarda oldukça yükselişe geçmiştir.

Klasik Modeller: Modern parçaları sevmeyenler için ideal olan, 1900’lü yılların klasik, büyük tekerlekli ve yatar pozisyondaki bebek arabalarıdır.

Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Her bebek ürünü seçiminde olduğu gibi bebek arabası seçerken de öncelikle güvenlik konusu göz önünde bulundurulmalıdır. Bebeğinize zarar gelmemesi için uygun ve güvenli bir model tercih ederek istenmeyen kazaların önüne geçebilirsiniz. Peki güvenli bebek arabası nasıl olur? İlk olarak bebek arabasının yapıldığı malzeme çok önemlidir. Birçok ucuz fiyatlı ve bilinmeyen markaların modellerinde karşımıza çıkan ucuz ve dayanıklı olmayan malzeme kullanımı, çabuk kırılıp ayrılan bebek arabaları meydana getirir. Aynı şekilde bebeğinizi arabada tutmaya yarayan kemer kısmının kolay açılmaması, kumaşın kaliteli ve bebeğe zarar vermeyecek bir kumaş oluşu da önemli güvenlik detaylarındandır.
  • Bebek arabalarının iki yönlü de kullanılabilmesi çok önemlidir. Biraz daha büyük çocuklarda arabanın dışa bakacak şekilde kullanılmasında sakınca olmasa da, küçük bebekler söz konusu olduğunda bebek arabasını kendinize dönük şekilde kullanabiliyor olmanız birçok kazanın ve bebeğinize gelebilecek zararın önüne geçecektir. Bu nedenle fonksiyonel bebek arabalarını tercih etmeye çalışın.
  • Bebeğinizin kendini rahat hissedeceği, rahatsız olmadan oturup uyuyabileceği bir bebek arabası almak istiyorsanız; farklı evrelere indirilebilen, gerektiğinde yatırabileceğiniz ya da oturur pozisyona getirebileceğiniz modeller tercih edebilirsiniz. Ayrıca bebek arabasının kalın bir sırt dayama ve oturma bölümü olursa eğrilme ya da çökme gibi bebeğinizi rahatsız edebilecek durumların oluşmasını da engellemiş olursunuz.
  • Bebek arabası seçerken bebeğinizle birlikte kendinizi de düşünmeniz gerekir. Öyle ki pratik bir şekilde kapanıp açılabilen, kapandığında sağlam malzemesine rağmen hafif olan ve taşıma kolaylığı sağlayan, tekerlekleri her yöne dönebilen, evinizde fazla yer kaplamayacak şekilde kapanabiliyor olan modeller size büyük kolaylık sağlayacaktır.
Bunları da beğenebilirsin
Bir Yorum Bırakın

Düşüncelerinizi bu bölümden bizimle paylaşabilirsiniz. Unutmayın! Bir selam vermek için bile yazabilirsiniz ;)

Lütfen * ile işaretlenen zorunlu alanları doldurun. E-Posta adresiniz sitede gösterilmeyecek.

film semi korea brunette teen babe gets fucked outdoors.
aunty sex
cici gangbang.tokyo motion mommy big booty.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. X