Gebelik Haftası Hesaplama
Hafta Hafta Gebelik Rehberi

Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama

Rus takvimine göre cinsiyet belirlemesi nasıl yapılır?

Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama
3 7.240

Anne ve baba adaylarının bebek bekledikleri dönemde en çok merak ettikleri konu bebek cinsiyetinin ne olacağıdır. Gebeliğin belirli bir dönemine kadar, tıbbi yöntemlerle cinsiyet belirlemesi yapılamıyor. Ultrasonla gebelik belirlemesi yapmak için gebeliğin bir süreye ulaşmasını beklemek gerekiyor. Fakat bu süreci beklemek istemeyen ebeveynler, farklı yöntemlerle bebeğin cinsiyetini belirlemek isterler. Bu yöntemlerden biri de Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama yöntemidir.

Asırlardır kız ve erkek çocuklara farklı anlamlar yükleyen toplumun kültürel gelenekleri arasında bebek cinsiyeti tahmin etme yolları, oldukça farklıdır.

Örnek verecek olursak; ülkemizde, hamile kadının karın şekli sivriyse erkek, yuvarlaksa kız çocuk olacağı, yüzük testi ve annenin güzelleşmesi gibi durumlarda bebeğin cinsiyeti tahmin edilmeye çalışılır. Bebeklerin cinsiyeti, aslında döllenmenin oluştuğu an belli olur. Bunun tespit edilmesi, ancak genetik testlerle mümkün olduğundan, hamileliğin 16. haftası ve sonrasındaki dönemlerde ultrasonla cinsiyet tespiti mümkündür.

Ancak daha önceki dönemlerde bebek cinsiyetini merak eden anneler, internet sayesinde oldukça kolay bir hesaplama ile cinsiyet tahmin etme yöntemlerinden olan Rus Takvimi ya da Çin Takvimini kullanırlar.

Rus Takvimi İle Cinsiyet Belirleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Rus takvimi ile cinsiyet belirleme, anne ve baba adaylarının doğum tarihi ile, anne adayının son adet tarihini baz alınarak yapılır.

Aşağıdaki hesaplama aracında, bilgilerinizi eksiksiz girerek, hesapla butonuna bastığınızda, bebeğinizin cinsiyetinin yüksek ihtimalle erkek mi yoksa kız mı olacağını öğrenebilirsiniz. Rus takvimi ile cinsiyet hesaplama, her anne adayının merakla denediği ve büyük bir kısmının doğru sonuç aldığı bir yöntemdir.

Rus Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme

Anne Doğum Tarihi

Baba Doğum Tarihi

Hamilelik Tarihi


Rus Takvimi Sonuçları Kesin Doğru Mudur?

Diğer ilkel yöntemlerde olduğu gibi, maalesef bu yöntem de bilimsel değildir. Ancak, anne ve baba adayları dünyaya gelecek olan bebeklerinin cinsiyetini çok merak ettikleri için bu tür yöntemleri sıkça kullanmaktadır. Yapılan denemeler sonucunda, Rus takvimine göre belirlenen cinsiyetlerin birçoğu doğru çıkmaktadır. Yanlış çıkan tahminler için bazı özel durumlardan söz edilmektedir. Örneğin bir kişi çok ağır bir hastalık atlatmışsa, veya çok ağır bir ameliyat geçirmişse, bir şekilde çok kan kaybetmişse hesaplamanın doğru sonuç vermeyeceği söylenir. Hatta anne ve baba adaylarından biri kan vermişse, kan yenilenme periyotları değiştiği için Rus takvimi ile belirlenen cinsiyet tahmininin yanlış olabileceği söylenmektedir.

Siz yine de merak gidermek için Rus takvimi cinsiyet hesaplaması yapıp, sonucun ne çıkacağını bu sayfadan yorum ile bize bildiriniz. Bebek dünyaya geldikten sonra da yine sonucun doğru çıkıp çıkmadığı hakkında diğer okurlarımızı bilgilendirmek amacıyla bu sayfadaki yorum bölümünden paylaşınız.

Şimdiden sağlıklı bir hamilelik geçirmenizi diler, dünyaya gelecek bebeğinizin sağlıklı ve hayırlı olmasını temenni ederiz.

Diğer bir hesaplama aracı olan Çin Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama aracını da kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
 1. gonca

  MERHABA , 2015 YILINDA DOĞUM YAPTIM (NORMAL DOGUM) BİR OĞLUM OLDU. ŞİMDİ 3 AYLIK HAMİLEYİM VE HEM ÇİN HEM RUS TAKVİMİ KIZ GÖSTERİYOR. YAPTIĞIM DOĞUM DA ÇOK KAN KAYBETTİM BU DA ETKİLER Mİ CİNSİYETİ?

  1

  0
 2. Nalan ERMİŞ

  Çin takvimine göre erkek rus takvimine göre kız bebek diyor hangisinin doğruluk payı var ?

  0

  0
  1. Gebelik Hesaplama

   Her iki takvimin de doğruluk payı yüzde yüz kanıtlanmadığı için, en doğru sonucu ultrason ile belirleyebilirsiniz. Sağlıklı günler..

   0

   0

Bir Yorum Bırakın

Düşüncelerinizi bu bölümden bizimle paylaşabilirsiniz. Unutmayın! Bir selam vermek için bile yazabilirsiniz ;)

Lütfen * ile işaretlenen zorunlu alanları doldurun. E-Posta adresiniz sitede gösterilmeyecek.